Semináře

Zde najdete podrobnosti k aktuálním seminářům, pro další semináře listujte prosím níže.

Jak rozumět tělu? Tělo jako součást terapeutického vztahu

Pravidelná rozvojová setkání pro všechny terapeuty pracující s tělem.

Prostor pro výměnu zkušeností, objevování možností porozumění tělu, hledání hranic profesionálního terapeutického vztahu, zvládání obtížných situací, objevování zdrojů pro dobrou a dlouhodobě udržitelnou terapeutickou práci.

 Lektoři: Petr Knotek, biosyntetický psychoterapeut (viz www.allthera.cz )

Tereza Katolická, fyzioterapeutka (viz innerlook.eu)

 Představení:

V rámci pravidelných 1,5-hodinových webinářů budeme sdílet zkušenosti, diskutovat o klientech a rozvíjet naši reflexi. Zároveň se budeme inspirovat pohledem somatické, procesorientované a archetypové psychoterapie na práci s tělem/tělesným procesem a představivostí. V rámci každého setkání projdeme 3 bloky: teoretickou inspiraci z psychoterapie, případovou studii a diskusní blok zaměřený na vaše otázky, problémy, nápady, pochybnosti, úspěchy. Setkání budou inspirativní i s ohledem na „jiskření“ mezi somatickou psychoterapií a fyzioterapií…

Očekávejte prosím diskusní formu, těšíme se na vaše zapojení a energii.

 Témata do diskusního bloku:

 • Strečink nebo malý vědomý pohyb – o používání síly a představivosti
 • Tělo jako kosti a svaly aneb jaký koncept těla vyznáváte
 • Analgetikum před cvičením a někdy i po něm – kolik bolesti je dobré a jak s ní pracovat
 • „Svlékněte se“ aneb intimita a hranice v práci terapeuta
 • „Tak už se konečně uvolněte“ čili chytré a blbé intervence
 • Nenosit si bolest domů, tedy malý exkurz z psychohygieny
 • Jak a kdy odmítnout klienta? Jak a kdy zapojit kolegy z jiné metody?

Cena za setkání: 250,-

Rozsah: 2 hodiny/3 setkání

Max počet účastníků: 15

Termíny do konce roku 2022: 3.3, 17.3., 31.3. vždy v 18:30–20:30 hod.  (potkáme se v rámci platformy Zoom)

 Jak se přihlásit: na mail allthera.info@gmail.com napište „Hlásím se na webinář  ….“ (místo teček doplňte vaše celé jméno a adresu). Tímto mailem budete závazně přihlášeni na první webinář, nikoliv na pravidelné setkávání.  

Přihlásit se e-mailem

Moxa – japonské techniky
Workshop pro praktiky čínské medicíny

U dobrého praktika čínské medicíny to často voní moxou! Moxujete málo, protože si nejste jistí, jak na to? Moxujete málo, protože vám vadí dým? Pak vám může pomoci znalost japonských technik, které jsou jemné, produkují méně kouře a nabízejí fantastické terapeutické možnosti – silný a okamžitý účinek na yuanqi, silný a přitom vyvážený doplňující účinek u všech typů obtíží vyžadujících doplňování, a to i za přítomnosti horkosti. Zrníčková moxa také představuje alternativu u lidí, kteří z různých důvodů nesnesou aplikaci akupunkturních jehel nebo v situacích, kde přímou aplikaci jehel praktikovi zapovídá zákon.

Co nás čeká:

 • Praktický trénink přípravy a použití japonské zrníčkové moxy- královny moxovacích technika – a příklady moxovacích sestav v terapeutické praxi.  Japonská zrníčková moxa je technikou přímého požehování, přesto ji však lze provádět jemným a zcela nebolestivým způsobem. Po aplikaci japonské zrníčkové moxy nevznikají žádné jizvy.
 • Demonstrace a vyzkoušení dalších moxovacích nástrojů a trénink postupů, jako je příprava moxy na jehle, použití moxovací dýmky a několik technik využití moxovacích kužílků (s podložkami i bez).
 • Srovnání kvality různých typů moxovací vaty a moxovacích pomůcek.

Účastníci semináře obdrží startovací balíček moxovacích pomůcek, aby v technikách mohli rovnou samostatně pokračovat.

Termín: 20. 11. 2021 v čase 10:00 – 17.30

Skupina: maximálně 8 účastníků

Lektor: Mgr. Gabriela Schwarzová – viz tým Allthera, techniky japonské moxy studovala v zahraničí pod vedením Stephena Birche, věhlasného praktika a vědce věnujícího se více než dvacet let japonským akupunkturním školám

Cena: 3000 Kč

Přihlásit se e-mailem

Ba Gang, co má hlavu a patu
Diagnostický seminář pro praktiky čínské medicíny

Ba Gang – Osmerá Osnova. Základní diagnostický postup klasické čínské medicíny, v každém studiu je obsažen, však umíme ho provést tak, aby nám k něčemu byl?

V semináři vám nabízím ucelený procesní postup, jak Ba Gang provést, se zvýšeným důrazem na palpaci, přímé pozorování a výstup diagnostiky relevantní pro akupunkturu. Věděli jste, že Ba Gang vlastně nesouvisí se syndromologickou diagnostikou z pohledu Zang Fu, a že v ní dokonce ani nemusí vyústit? A co teprve, že například na ose Biao-Li je v akupunktuře nezbytné začlenit palpační nálezy a uplatnit znalosti o meridiánovém systému – že se vlastně jedná také o topografickou úvahu, která vrstva meridiánového systému je zasažena? Umíte sami sobě i klientovi položit ty správné otázky, abyste Ba Gang úvahu relevantní pro akupunkturu dokázali provést?

Přijďte si spolu se mnou tréninkovým způsobem na praktických příkladech rozšířit a prohloubit své diagnostické schopnosti.  Ať mají naše Ba Gang úvahy konečně hlavu a patu!

Termín: 9.1. 2022 v čase 10:00 – 17.30

Skupina: maximálně 12 účastníků

Lektor: Mgr. Gabriela Schwarzová – viz tým Allthera, diagnostické vhledy obohacuje o zahraniční prameny získané studiem na Norther College of Acupuncture, York a na postgraduálních zahraničních seminářích

Cena: 2500 Kč

Přihlásit se e-mailem
Semináře, které již proběhly

Dialog s osobní minulostí 1

Experimentální webinář o jemné práci s tělem a duší na svých „starých“ trápeních určený pro všechny, které opakovaně něco v životě obtěžuje a rádi by tomu začali lépe rozumět.

 V rámci cyklu 4 dvouhodinových webinářů se naučíme, jak začít léčit trápení kořenící třeba až v raném dětství. Vysvětlíme si také vliv těchto „starých“ obtíží na naši schopnost dobře vnímat sebe sama i ostatní. Součástí webinářů bude i nabídka malých emočně-tělesných cvičení a návod, jak z nich pro sebe vytěžit maximum. Úvodní seminář bude vysvětlovat kontext této sebeléčebné práce, a proto bude účast na prvním webináři nezbytná.

 Témata:

 1. Úvod do kontextu vývojového traumatu. Co je vývojové trauma a jaké má pro nás důsledky v dospělosti? S čím se jako děti musíme vyrovnat a jak se nám to může povést? Jak vývojové trauma „rezonuje“ v těle a jak souvisí s vážnými nemocemi? A jak s ním my budeme v rámci webinářů pracovat?
 2. Pohodlně se usaďte a vnímejte klid. Kde a kdy se cítíte v pohodě? O koho se můžete opřít? Co „děláte“, když jste unavení? Cvičení na vnímání a korekci stresu. Procvičování tišících aktivit a strategií. Prohlubování dobrého kontaktu se sebou.
 3. Naše potřeby, zdroje a radosti. Co je cyklus naplňování potřeb? Jak projevujete emoce? Jak se máte ve svém těle? Co je kompenzace a vyhýbavé chování? Cvičení na práci s pozorností a jejím přesměrováním k sobě a vlastnímu léčení.
 4. Druzí jako podpora a radost. Mentální „mapy“ a „historické“ zkušenosti formující naše očekávání od vztahů. Teorie primární vazby a co prakticky znamená pro naši běžnou zkušenost s druhými. Mám ve svém životě jasno? Návody jak „trénovat“ malou změnu ve vztahových zkušenostech. Cvičení na dobré držení osobních hranic.

Termíny:
13.5., 20.5., 27.5. a 3.6. 2021 vždy v 18–20 hod.  (potkáme se v rámci platformy Zoom)

Cena za cyklus: 1900 Kč

Jak se přihlásit: do 10. 5. 2021 na mail allthera.info@gmail.com napište „Hlásím se na webinář Dialog s minulostí 1 .“  V příhlašovacím e-mailu uveďte vaše celé jméno a adresu (= údaj pro fakturaci).

 

Lektor: Petr Knotek, https://www.allthera.cz/#terapeuti

Můžeme vám slíbit dobrodružné sebeobjevování!

Jídlo jako lék – po tomto webináři si budete s jídlem umět poradit

Připravili jsme pro vás unikátní ucelený webinář zaměřený na jídlo a stravování. 

Po velice úspěšném pilotním běhu v prosinci 2020 je tu další příležitost se semináře zúčastnit. Seznámíte se s důležitými principy a recepty z pokladnice klasické čínské medicíny. Poznáte, že někdy stačí i malé změny k tomu, aby vaše zdraví bylo pevnější.

Náš webinář vás naučí, jak poznat, které potraviny a kombinace vám škodí a které naopak prospívají. Budete potom samostatně a pružně upravovat svůj jídelníček a také vylepšovat či vymýšlet vlastní recepty. 

Stravování je velké téma stojící na třech důležitých základních principech, webinář je proto rozdělen do tří navazujících setkání. Každé setkání trvá 90 min a dalších 30 min je vyhrazeno pro diskusi a dotazy.

Webinář povede Mgr. Gabriela Schwarzová, trapeutka čínské medicíny s kvalitním vzděláním v oboru a s víceletou terapeutickou praxí, která úvod do dietetiky dle čínské medicíny vyučuje také budoucí terapeuty na 1. škole čínské medicíny v Praze. Více: https://www.allthera.cz/#terapeuti

Termíny jednotlivých online setkání:

Seminář již proběhl, v případě zájmu o účast v dalším běhu semináře nás prosím kontaktujte.

19.3. 18:00-20:00  Jídlo jako lék 1
Základní energetické vlastnosti potravin a jejich kombinací.

26.3. 18:00-20:00  Jídlo jako lék 2
Čtyři roční období v jídelníčku z pohledu ročního energetického cyklu.

8.4. 18:00-20:00  Jídlo jako lék 3
Stravování podle individuální tělesné konstituce.

Cena třídílného webináře je 1200,-Kč. V ceně webináře jsou zahrnuty písemné podklady ve formátu pdf.

Jak se přihlásit:
Pro přihlášení zašlete e-mail na adresu allthera.info@gmail.com. Do předmětu, prosím, uveďte „Jídlo jako lék“.  Do obsahu e-mailu uveďte vaše celé jméno a poštovní adresu (= povinný údaj pro fakturaci). Přihlašování probíhá do 16.3.2021

Vnímej své tělo

Zážitkový seminář pro 8 účastníků rozdělený na 4 podvečery. Je vhodný pro všechny, kdo chtějí zažít zajímavý rozhovor se svým tělem, zvýšit svoji vnímavost a rozšířit porozumění vlastním potřebám. Seminář může významně inspirovat všechny, kteří pracují s lidmi (například manažery, pedagogy, psychology, soc. pracovníky). Budeme poznávat techniky a koncepty somatické psychoterapie a věnovat se praktické práci s tělem.

Co se naučíte:

 • Jak ulevit svému napětí.
 • Jak pracovat s neklidem.
 • Jak obohatit život o věci/zážitky/oblasti, které Vám mohou sloužit jako důležitý zdroj radosti a regenerace.
 • Jak si v životě najít dobrý rytmus (aktivita/odpočinek, prosazení/stažení se atd.).
 • Jak být v dobrém kontaktu se svými potřebami (tělesnými, emočními i sociálními).

Termíny:
Aktuálně není vypsán nový termín, v případě zájmu o účast na dalším běhu semináře nás prosím kontaktujte.

Kde: Allthera, Perunova 8, Praha 3

Cena: 2.900,- (za jeden běh)
Přijďte prosím neformálně oblečeni. Součástí programu bude pauza na svačinu. K dispozici budou čaje všemožného charakteru.

Jak se přihlásit:
Závazné potvrzení Vaší účasti zašlete do 30.6. 2020 na mail allthera.info@gmail.com.
V přihlašovacím e-mailu prosím uveďte: celé jméno, povolání a co Vás v rámci semináře nejvíce zajímá. Do předmětu e-mailu uveďte prosím název semináře a o jaký běh se jedná (I či II či oba). Po odeslání přihlášky obdržíte instrukce pro platbu kurzovného.

Lektoři: Gabriela Cabrnochová, terapeut, a Petr Knotek, terapeut.

Kompenzuj svůj stres

Zážitkový seminář pro 8 účastníků rozdělený na 3 podvečery. Budeme využívat cvičení a techniky z jógy, mindfulness a dalších somaticko-relaxačních metod. Seminář je vhodný pro všechny, které zajímá, jak zvládat vypjaté situace či dlouhodobý stres.

Co se naučíte:

 • Rychlá první pomoc při stresu – cvičení a formy „uzemnění“.
 • Vizualizace a exprese napětí – kresba a tvořivé zacházení s „přetlakem“.
 • Sledování dechu a práce s tělem – základní techniky pro úlevu od stresu.
 • Práce s osobní vizí – co je pro mě v životě důležité a jak to promítnout do každodenního života
 • Tvorba „filtrů“ a seberegulace – ochrana před přehlcením informacemi a plány.

Termíny:
Seminář již proběhl, v případě zájmu o účast v dalším běhu nás prosím kontaktujte.

Cena: 2.600,- (za jeden běh)

Přijďte prosím neformálně oblečeni. Součástí programu bude pauza na svačinu. K dispozici budou čaje všemožného charakteru.

Jak se přihlásit:
Závazné potvrzení Vaší účasti zašlete do 30.6. 2020 na mail allthera.info@gmail.com.
V přihlašovacím mailu prosím uveďte: celé jméno, povolání a co Vás v rámci semináře nejvíce zajímá. Do předmětu mailu uveďte prosím název semináře a o jaký běh se jedná (I či II či oba). Po odeslání přihlášky obdržíte instrukce pro platbu kurzovného.

Lektoři: Jana Mladá, lékařka a terapeutka a Petr Knotek, terapeut a lektor.

Jak zvládat krize

Čtyřdílný zážitkový seminář pro 10 účastníků je postaven na poskytnutí informací a technik, které vám mohou pomoci při zvládání krizí různého typu – nečekaných a akutních (např. pandemie) nebo třeba souvisejících s proměnami životních rolí (např. rozchod, příchod rodičovství či změna kariéry). Je plný příkladů a praktických doporučení, která mohou být užitečným klíčem ke zvládání krizí bez trvalých zranění na duši či na těle. Konceptuálně bude seminář vycházet z teorie krizové intervence a integrované psychoterapie.

Co se naučíte:

 • Jak psychika ovlivňuje naše rozhodování.
 • Co jsou životní vzorce a jak souvisí s krizí a jejím řešením.
 • Jaké jsou typy krizí a jak se s nimi vyrovnávat.
 • Jak zvládnout úzkost/paniku a dlouhodobě trvající špatnou náladu.
 • Jaké jsou příznaky počínající deprese a jiných často se vyskytujících duševních obtíží.

Termíny:
Seminář již proběhl. V případě zájmu o účast v dalším běhu nás prosím kontaktujte.

Kde: Allthera, Perunova 8, Praha 3

Cena: 2.900,-

Jak se přihlásit:
Závazné potvrzení Vaší účasti zašlete do 30.6. 2020 na mail allthera.info@gmail.com.
V přihlašovacím mailu prosím uveďte: celé jméno, povolání a co Vás v rámci semináře nejvíce zajímá. Do předmětu mailu uveďte prosím název semináře. Po odeslání přihlášky obdržíte instrukce pro platbu kurzovného.

Lektor: Petr Knotek, terapeut a lektor.